^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

IV GRUPA "KRÓLIKI"

GRUPA IV - KRÓLIKI

„Króliki” już gotowe. Uśmiechnięte i wesołe. Chłopców mamy jedenastu. Tworzą chętnie budowle z piasku. Lubią także pograć w piłkę, narysować śmieszną minkę. Dyżurnymi w mig się stają, o porządek wtedy dbają. Jest też dwanaście dziewczynek, ładnych jak malinek. Nóżki mają jak sprężynki. Tańczą, skaczą trzy godzinki. Tu wesoło czas wszystkim leci. Co dzień rano panie: Wiola, Ewa i Ania czekają na dzieci. Jest zabawa, jest nauka. Ktoś tam książki swojej szuka. Uczą się malować ludzi i żadne dziecko się nie nudzi. O spacerach pamiętają, dary przyrody do kącika w sali zbierają. Angielski, rytmika i religia, te zajęcia również pięciolatki mają. Ciągle czegoś szukają, o coś pytają. „Kodeks przedszkolaka” w życie wprowadzają. I oczywiście pamiętają, że „Takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego”.

DBAMY O ZDROWIE Z MAŁYM MISIEM


Realizując moduł III Projektu Króliki wspólnie z Małym Misiem obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk i Dzień Zdrowego Śniadania, o którym teraz opowiemy. Zdrowie jest wartością cenną dla każdego człowieka.

Czytaj więcej: Dbamy o zdrowie z Małym Misiem

DZIECI SWOJE PRAWA MAJĄ


Kartki w kalendarzu bogate są w różne, wyjątkowe zdarzenia np.11 listopada Święto Niepodległości. Zatrzymujemy się wówczas nad nimi, rozważając ich znaczenie w dziejach historii. Zapytacie, a co ważnego działo się w listopadzie? Co zapisane zostało w kronice? My zatrzymamy się nad kilkoma datami, które dotyczą w sposób szczególny dzieci.

Czytaj więcej: Dzieci swoje prawa mają

Copyright © 2020. KIDS ScHO0L Rights Reserved.