^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

V GRUPA "MĄDRE SOWY"

GRUPA V – MĄDRE SOWY

Cześć, to my – Mądre Sowy, mamy już po 5 lat i uwielbiamy w naszej grupie razem spędzać czas, śpiewać, tańczyć i budować. Każdego dnia uczymy się czegoś nowego, więc do naszego przedszkola przychodzimy z wielką radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając kołysanek lub bajek. Nasza sala jest kolorowa i pełna zabawek. Bardzo ją lubimy i czujemy się w niej bezpiecznie. Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam mnóstwo radości i nowe doświadczenia. Małymi kroczkami, stajemy się aktywnymi odkrywcami świata.

DZIEŃ JEŻA


W dniu 10.11.2020r. w naszej grupie obchodziliśmy „Dzień Jeża”, czyli święto kłujących ssaków. Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie opowiadania o tych zimowych śpiochach. Nie zabrakło również wierszy, piosenek, zabaw i prac plastycznych.

Czytaj więcej: Dzień jeża

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK


Dnia 05.11.2020r. grupa Mądre Sowy obchodziła „Dzień Postaci z bajek”. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci.

Czytaj więcej: Dzień postaci z bajek

KREATYWNE ZAJĘCIA Z MASĄ SOLNĄ


Wykorzystywanie masy solnej jest kreatywnym sposobem na pobudzanie w dziecku wyobraźni. Dzieci tworząc "wypieki" ćwiczyły koordynację ruchowo - wzrokową. Taka zabawa wpływa korzystnie na małą motorykę i daje dużo radości. "Mądre Sowy" i tym razem dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wykonały swoje zadanie.

Czytaj więcej: Kreatywne zajęcia z masą solną

Copyright © 2020. KIDS ScHO0L Rights Reserved.