^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

MAŁY MIŚ I DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU


„Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu” to kolejna akcja w ramach międzynarodowego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Opiera się ona na dwóch filarach: postaci tytułowego misia oraz czytaniu. Tym razem rozmawialiśmy i czytaliśmy o internecie.

Projekt jest odpowiedzią na zaproszenie Polskiego Centrum Programu Safer Internet do organizowania inicjatyw z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

I tak 9 lutego 2017 roku w mroźne popołudnie odwiedził nas Necio, z którym tworzyliśmy internetową sieć, układaliśmy i odczytywaliśmy hasło: „INTERNET”, szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Co to jest internet? Czy może być niebezpieczny? Wspólnie oglądaliśmy film animowany „Tajemniczy przyjaciel”. Wiemy, że tylko dorośli włączają komputer i to oni wyznaczają czas na zabawę z nim. Wiemy też, że w internecie wg Oskara możemy oglądać bajki i filmy, zdaniem Kacpra możemy słuchać muzyki, zaś wg Szymona robić zakupy. Natalia natomiast wie, że internet daje nam możliwość prowadzenia rozmów z innymi. Wg Majki zaś możemy pisać listy i je wysyłać. Odpowiedzi były wyczerpujące i twórcze. Na koniec Necio obdarował dzieci odblaskami oraz kolorowanką.

 

A teraz informacja dla rodziców:

Polecane strony internetowe poświęcone bezpieczeństwu dzieci w internecie:

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.