^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

„POWRÓT MISIA HORACEGO”


Miś Horacy wędrował po Polsce, spotykał się z dziećmi z przedszkoli, które tak jak my wzięły udział w ogólnopolskim projekcie „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Cieszymy się, że wrócił do nas!

Projekt wywołał tyle pozytywnych emocji, iż postanowiłam zaprosić misie do domów moich przedszkolaków. Bez Was jednak  pomysł Pani Anety Konefał Dyrektor Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej nie dojdzie do skutku.... O co proszę? Miś Horacy, będzie wędrował od domu  do domu przedszkolaków z dzienniczkiem "pod pachą".  Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc. Łatwe, prawda?

Zapewne co wieczór jest to rytuał obecny w Waszym życiu, tym razem towarzyszyć Wam będzie pluszowy Gość – Miś Horacy chętny do współpracy. Zanim poczytacie dziecku i misiowi proszę Was, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Na karcie - "Tu byłem" – proszę wpisać imię dziecka, pomóc odrysować jego dłoń i zachęcić Waszą pociechę do wykonania rysunku dla Misia. Wpiszcie tytuł bajki/książeczki którą przeczytaliście. Myślę, że będzie to dla Was wspaniała zabawa. Kornel Makuszyński powiedział, iż: "Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca." Zaproście dzisiaj proszę to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci.

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.