^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

PRACA POLICJANTA – SPOTKANIE W BIBLIOTECE

  

W dniu 19.04.2012r. dzieci z grupy III i V wraz z nauczycielkami: mgr K.Korgol i B.Bajor uczestniczyły w spotkaniu, zorganizowanym przez panią Monikę Mazurkiewicz w Bibliotece Miejskiej przy CK w Łęcznej. Było to spotkanie z cyklu „Jaśniej, bliżej ku wiedzy”, na którym dzieci zdobywały wiedzę na temat pracy policjanta. Na początku spotkania pani sierżant opowiedziała o pracy policjanta oraz swoją historię wstąpienia w szeregi Policji. Następnie wraz z dziećmi omówiła zasady poruszania się w ruchu drogowym. Wyjaśniła dzieciom znaczenie i rolę sygnalizacji świetlnej, określiła miejsca, które są wyznaczone dla pieszych i rowerzystów. Zwróciła także uwagę dzieciom na to, by nie rozmawiały z nieznajomymi i nie przyjmowały od obcych słodyczy i prezentów. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się także, jak się zachować gdy spotkają groźnego psa na ulicy. Na koniec spotkania pani policjant za aktywny udział dzieci w zajęciach nagrodziła je pozwalając każdemu dziecku założyć czapkę policyjną. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci, a niektóre z nich w przyszłości, też zostaną policjantami.

 

 

 

 


 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.