^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

ZWIEDZAMY ZABYTKI ŁĘCZNEJ

  

Naszą Małą Ojczyznę odkrywamy każdego dnia. Dzisiaj tj. 22 maja 2012 r. opuściliśmy mury naszego przedszkola udając się na dalszą wycieczkę. Zawędrowaliśmy pod pomnik Kasztelana Jana Tęczyńskiego – założyciela naszego miasta. Widzieliśmy budynek Synagogi Dużej z XVII wieku, w której od 1966 roku mieści się Muzeum Regionalne. Mieliśmy okazję być w Synagodze Małej zwanej też „Domem modlitwy, Szkołą Żydowską” wybudowanej na początku XIX wieku. Od października 1993 roku mieści się w niej Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. Idąc dalej obserwowaliśmy Ratusz z XIX wieku, w którym obecnie jest Urząd Stanu Cywilnego. Byliśmy także pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, widzieliśmy również pomnik dzika o imieniu Teo. To na razie tyle. Na pewno nie koniec naszych wędrówek w celu odkrywania Małej Ojczyzny.

 


 

 


 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.