^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

POZNAJEMY HISTORIĘ NASZEGO MIASTA
Dnia 13.06.2012 roku tuż po śniadaniu wraz z panią Ilonką oraz panią Magdaleną i Elwirą- mamy Oliwi i Agatki - udaliśmy się na wycieczkę na Stare Miasto do Muzeum Regionalnego w Łęcznej, które mieści się w zabytkowej Synagodze z połowy XVII wieku. Pomimo pochmurnej pogody dzielnie dotarliśmy na miejsce, w którym z uśmiechem przywitały nas panie pracujące w muzeum. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy była Synagoga, czyli miejsce modlitwy Żydów dawniej mieszkających w Łęcznej. Pani bardzo ciekawie opowiadała nam o obrzędach żydowskich oraz zabytkach sakralnych mieszczących się w synagodze. Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy były stałe wystawy muzealne oraz wystawa fotograficzna „Staro miasto w Łęcznej - ocalić od zapomnienia”. Wycieczka do Muzeum wzbogaciła naszą wiedzę na temat historii naszej miejscowości i na pewno znów je odwiedzimy w przyszłym roku szkolnym. Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.