^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

 

TYDZIEŃ PRZYJACIÓŁ NATURY

 


Kolejnym podjętym przez nasze przedszkole działaniem w ramach programu „Kubusiowi przyjaciele Natury” był TYDZIEŃ PRZYJACIÓŁ NATURY. Przedszkolaki solidnie przygotowały się do wydarzenia organizując transparenty z hasłami ekologicznymi, zielone balony, pompony i listeczki, różnokolorowe chustki. Każda grupa skoncentrowała się wokół wybranego zagadnienia. I tak: Maleństwa rozmawiały na temat: Szanujemy rośliny /lasy, parki, łąki/; Grupa Kubusia Puchatka – Dbamy o czyste powietrze;  Tygryski – Dbamy o wodę; Króliki – Szanujmy zwierzęta, ptaki i inne stworzenia; Grupa Mądrej Sowy – Segregujemy śmieci. Podczas twórczych zabaw uświadamiających dzieciom, że powinny być strażnikami przyrody powstawały kolorowe plakaty. W galerii prac każda grupa prezentowała swoje dzieło plastyczne oraz wymyślony okrzyk o treści ekologicznej.

Mali Przyjaciele Natury postanowili także posadzić grupowe drzewka.  Dzięki uprzejmości Pani Elżbiecie i Panu Mirosławowi Kozieł ze Szkółki Roślin Ozdobnych w Ostrowie Lubelskim przedszkole otrzymało Buki Kolumnowe. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Z wielkim zapałem zostały posadzone zielone okazy. Nadano im imiona. Grupa I - Drzewko Radości, Gr. II - Drzewko Luna, Gr. III - Tygrysie Drzewko, Gr. IV - Drzewko Zielonek, Gr. V - Drzewko Gerda. Pani dyrektor Ewa Góźdź także posadziła własne drzewko - Surmię Zwyczajną. Teraz naprawdę jesteśmy przyjaciółmi natury.

Dla zwrócenia uwagi mieszkańców Łęcznej na problem niszczenia i dewastacji środowiska cała społeczność przedszkolna w ramach Dnia Ziemi wzięła udział w heppeningu „Nie zaśmiecajmy naszej planety”. Przeszliśmy ulicami miasta wykrzykując hasła: „My jesteśmy dzieci, co nie lubią śmieci”, „Kochamy przyrodę, las i czystą wodę”, „Chrońmy zieleń i zwierzęta”, „Lasy to są płuca ziemi, kto zrozumie ten doceni”, „Sadźmy kwiaty, piękne drzewa bez nich żyć się nie da”.

Nasze zielone emblematy i rekwizyty, transparenty oraz ekologiczne hasła wzbudziły u przechodniów zaciekawienie. Widoczne były uśmiechy na twarzy.

Nie zabrakło także Zielonego Dnia w przedszkolu. Wszyscy i mali i duzi ubrali się na zielono. W jadłospisie królowały brokuły, szczypiorek i agrestowa galaretka.

Chrońmy zieleń i zwierzęta  bo przyroda jest zaklęta. Sadźmy kwiaty, piękne drzew bez nich przecież żyć się nie da….

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.