^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK – SPOTKANIE Z POLICJANTAMI


W ramach współpracy z Powiatową Komendą Policji w Łecznej, nasze przedszkole odwiedzili: aspirant sztabowy Grażyna Mazur i młodszy aspirant Mariusz Duda. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się pieszo po chodnikach i jezdni. Przypomnieli o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Ważnym tematem, który również poruszyli było zachowanie niezbędnych zasad bezpieczeństwa na rowerach, rolkach i deskorolkach oraz prawidłowe korzystanie z placów zabaw. Dzieci obserwowały także pokaz przyjmowania prawidłowej postawy w przypadku zetknięcia się z agresywnym zwierzęciem np. psem. Na koniec najstarsza grupa „Mądre sowy” w towarzystwie funkcjonariuszy udała się na przejście dla pieszych, gdzie uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz odczytywania ruchów policjanta, gdy nie działa sygnalizacja świetlna.

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.