^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

„PRZEDSZKOLAKI W KRAINIE PSZCZÓŁ”

ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z PSZCZELARZEMW dniu 09.05.2013r. we wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia edukacyjne z pszczelarzem. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzecz na temat życia i budowy anatomicznej pszczół. Spotkanie z żywymi owadami budziły wśród dzieci trochę obaw, ale szybko okazało się, że pszczoły zamknięte były w specjalnym przeszklonym ulu. Każdy przedszkolak mógł z bliska obserwować bezpiecznie życie roju składającego się z królowej matki, robotnic i trutni. Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudził strój, narzędzia i przyrządy służące do pracy pszczelarza, np. podkurzacz. Na zakończenie była również degustacja miodu lipowego i gryczanego, którego smak i zapach wszyscy zachwalali. Smakowało wyśmienicie. Każdy przedszkolak otrzymał na pamiątkę „nabierak niekapek” do miodu. Zajęcia bardzo zainteresowały naszych wychowanków i poszerzyły ich wiedzę przyrodniczą.

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.