^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

„ZACZAROWANA JABŁOŃ” – DZIEŃ OWOCÓW, WARZYW I SOKÓW W PRZEDSZKOLUW poniedziałek 27 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Warzyw, Owoców i Soków z cyklu zajęć „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  W  ramach zajęć dydaktycznych dzieci miały możliwość uporządkowania swojej wiedzy na temat zdrowego odżywiania, rozróżniały warzywa i owoce, rozmawiały o witaminach. Przypomniały sobie również znaną piosenkę „Witaminki, witaminki”.

Po zakończeniu zajęć w grupach wszystkie dzieci wraz z Paniami zebrały się w jednej sali, gdzie wspólnie z Kubusiem odgadywały zagadki, rozwiązywały kalambury, śpiewały piosenki po angielsku a także próbowały bez pomocy rąk ugryźć jabłka zawieszone na wstążkach. Niespodzianką w tym dniu było to, że Panie  miały możliwość zdobycia punktów dla swojej drużyny – odgadywały zagadki i rozwiązywały kalambury zadawane przez dzieci. Pani Dyrektor celująco zdała egzamin ze znajomości poezji dziecięcej – bezbłędnie odgadła scenkę odegraną przez Panią Dorotę, Kasię i Irminę, a przedstawiającą „Rzepkę” Juliana Tuwima. Wszyscy uczestnicy otrzymali od Kubusia pamiątkowe naklejki,  a grupy – dyplomy za aktywny udział w zajęciach.

Następnie dzieci udały się do swoich sal, gdzie wraz z Paniami przygotowały przepyszne i zdrowe sałatki z przyniesionych przez siebie owoców, a na podwieczorek komponowały własne kanapki z warzyw.

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.