^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

 

UKWIECAMY NASZ PRZEDSZKOLNY TARAS

 

 

 

„Szukajmy kontaktu z żywą przyrodą, a znajdziemy w niej radość życia, jej natchnienie przynosi nam energię i tężyznę naszemu ciału. Przyroda nas żywi, uczy, leczy, koi, kocha i raduje.”(o. A. Klimuszko)

Jak rozbudzić wyobraźnię dzieci, nauczyć szerszego patrzenia na świat, przyjaznego stosunku do przyrody, a zarazem uatrakcyjnić im pierwsze kontakty z przyrodą? Może zapoznawać je z naturą w miejscu, gdzie spędzają najwięcej czasu – w przedszkolu? Dzieci z grupy Tygrysów pod czujnym okiem pani Bogusi zasadziły kompozycje roślin ozdobnych. Pieniądze na zakup skrzyń, roślin i ziemi zostały zebrane na kiermaszu wielkanocnym przez Radę Rodziców. Dzieci obserwowały wypełnianie donic ziemią z odpowiednim komponentem zatrzymującym wodę, mieszanie ziemi, następnie wkładały roślinki. Donice zostały dopełnione ziemią i korą.Dzieci wykazały ogromną ciekawość, chęć do działania i zdobyły nowe doświadczenia przyrodnicze a przedszkolny taras wzbogacił się w piękne kompozycje roślinne.

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.