^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

WIZYTA W SZKOLNYM GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

 

Realizując koncepcję rozwoju przedszkola ,,Jestem zdrowym przedszkolakiem” w czerwcu dzieci z grupy III, IV i V wybrały się z wizytą do szkolnego gabinetu dentystycznego mieszczącego się w Szkole Podstawowej Nr 4.Celem tej wyprawy było przede wszystkim przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor przyjęła przedszkolaków bardzo serdecznie. Zapoznała z wyposażeniem gabinetu. Pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego do badania i leczenia zębów. Przeprowadziła pogadankę na temat mycia zębów, a także wytłumaczyła potrzebę systematycznego kontrolowania stanu uzębienia w gabinecie stomatologicznym. Dla wielu dzieci, była to pierwsza wizyta w gabinecie, dzieci zadawały wiele pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.Na zakończenie wizyty pani doktor pochwaliła naszych przedszkolaków za wzorowe zachowanie w gabinecie. Po opuszczeniu gabinetu dzieci udały się na szkolny plac zabaw, gdzie mogły spróbować swoich sił na przeplotniach, drabinkach i skałkach wspinaczkowych. Odwiedziły również salę lekcyjną, w której niektóre przedszkolaki zasiądą we wrześniu w szkolnej ławce. Dzieci do przedszkola wróciły uśmiechnięte i szczęśliwe.

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.