BARBÓRKA - GÓRNICZE ŚWIĘTO

„Barbórka” to jedno z najpopularniejszych świąt obchodzonych w naszym przedszkolu, ponieważ bardzo wielu bliskich naszych wychowanków pracuje w pobliskiej kopalni „Bogdanka”. Co rok w tym szczególnym dniu odwiedzają nas przedstawiciele górniczego stanu. W tym roku byli to Pan Zdzisław Cichosz - Przewodniczący Związków Zawodowych Górników w Polsce przy kopalni węgla kamiennego w Bogdance i Pan Bartłomiej Grygiel. Górnicy po wysłuchaniu wierszy i piosenek przygotowanych przez nasze dzieci, opowiadali o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Przedszkolaki zadawały swoim gościom wiele pytań. W podziękowaniu za trud i ciężką pracę górnicy otrzymali kwiaty, a dzieci od naszych gości pyszne cukierki.