^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

Rok szkolny 2019/2020

W KRAINIE PLUSZOWEGO MISIA

„Dzień misia”
Miś misiowi, z misiem misia
Jego święto mamy dzisiaj!
I ja wiele misiów mam
Oraz różne misie znam.
Bure, żółte, duże, małe
Te tchórzliwe i te śmiałe.
W kamizelce, w kapeluszu
Z parą wielce śmiesznych uszu.
Tak też przypomina mi się
Jakie cechy mają misie.
Jedno łączy misi ród
Wszystkie misie lubią miód!
Anna Sowińska

25 listopada 2019 roku z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej we współpracy z Miejsko- Gminną Biblioteką Publiczną im. Zbigniewa Herberta Filia nr 2 w Łęcznej zorganizowało IV Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej „W KRAINIE PLUSZOWEGO MISIA”. Spotkanie honorowym patronatem objął Burmistrz Łęcznej Pan Leszek Włodarski. W przeglądzie wzięły udział dzieci w wieku 4 i 5 lat z Przedszkoli Publicznych nr: 1,2,3,4 oraz Przedszkola Casper, Mali Odkrywcy i Przedszkola Samorządowego w Milejowie. Wśród gości nie zabrakło: Pana Leszka Włodarskiego Burmistrza Miasta Łęczna, Pana Krzysztofa Matczuka Przewodniczącego Rady Miejskiej, Pana Eugeniusza Misiewicza Dyrektora Centrum Kultury w Łęcznej, Pani Katarzyny Gańskiej Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej, Pani Eweliny Król Wicedyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 w Łęcznej, nauczycieli i rodziców wspaniałych przedszkolaków. Naszą placówkę godnie reprezentowali: Ola, Mikołaj i Alicja. Wszyscy „mali- wielcy” artyści za udział w przeglądzie otrzymali nagrody: maskotki pluszowe ufundowane przez Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., cukierki i książeczki ofiarowane przez Radę Rodziców Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej, książki z bajkami przekazane przez Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną w Łęcznej, gadżety okolicznościowe przygotowane przez Urząd Miejski w Łęcznej oraz słodycze przekazane przez anonimowych darczyńców. Wszystkim sponsorom pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji i wspieranie inicjatyw kulturowych. Dziękujemy również Panu Mateuszowi Michalakowi za pomoc w organizacji. Oprócz prezentowanych wierszy i piosenki o misiach podczas przeglądu można było wysłuchać historii święta pluszowej maskotki, rozwiązać misiowe zagadki oraz wziąć udział w misiowej zabawie prowadzonej w języku angielskim. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za cudowne zabawy z poezją.

Copyright © 2020. KIDS ScHO0L Rights Reserved.