^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

Rok szkolny 2019/2020

MASECZKĘ NOSIMY I NIE GRYMASIMY!

Drogie przedszkolaki, zacznę od zagadki. Pamiętacie, co zapewnia nam bezpieczeństwo podczas pobytu w przedszkolu, kiedy jesteście pod opieką Pań? Tak, tak! Zgadza się! Przestrzeganie ZASAD KODEKSU GRUPOWEGO. Taki kodeks obowiązuje wszystkie dzieci w przedszkolu. „Od jakiegoś czasu jesteśmy w domu, bo jest KO – RO – NA – WI – RUS” jak mówi Pola. Przestrzegamy 10 ZASAD WIRUSOOBRONY. O zdrowie dbamy i zasad przestrzegamy! Maseczki zakładamy, mamy, taty słuchamy. Bo każdy strażak o tym wie, że w maseczce chodzi się. Policjant też Wam powie: Dbaj Maluchu o swe zdrowie. Pani Dyrektor i Pani Doktor, dzielnie maseczkę zakładają i przykład Wam dają. Także Wojtuś, smok latający wraz z rodziną wie, że maseczki nosi się. Mogą być kolorowe, ze śmieszną buźką, lukrowe. Idealnie dobrane pod kolor torebki, w rybki, w żabki. Zapraszamy Was do wysłuchania bajki pt.: „Wojtek i maseczki’. Tutaj podajemy Wam link do bajeczki:
https://www.mamaprzyjaciel.pl/wp-content/uploads/2020/05/Bajki-Mamy-Przyjaciela-1-komplet1.pdf.

A teraz kilka rad, jak zachęcić Wasze dziecko drodzy Rodzice do noszenia maseczki. Mały zuch chętniej będzie nosił maseczkę, jeśli to samo robić będą jego rodzice i rodzeństwo. Może uda się zrobić wesoły rytuał strojenia rodziny przed wyjściem z domu. Pomóc też mogą maseczki kolorowe, z nadrukiem ulubionych postaci z bajek. Takie obrazki można przecież wyciąć i przykleić do zewnętrznej powierzchni maski. Ważne jest, by opiekun zakładający dziecku osłonę twarzy wcześniej dobrze umył i wydezynfekował ręce! Z tej czynności też można zrobić zabawę w „małego chirurga" myjącego się do zabiegu :)

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego materiału serdecznie dziękujemy!

  • Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej
  • Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej
  • Pani Ewie Góźdź Dyrektor PP nr 3 w Łęcznej wraz z córką Karoliną
  • Panu Mateuszowi pracownikowi Wirtualnych Powiatów w Łęcznej
  • Fabryce Uśmiechu w Łęcznej
  • Pani Ewie Żak – Klimkowskiej Referent PP nr 3 w Łęcznej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.