Podsumowanie Konkursu Logopedycznego
„Obszerna Szafa”

Szanowni Rodzice! Drogie dzieci!

Na przełomie lutego i marca 2020 roku zorganizowałam dla wszystkich dzieci naszego Przedszkola Konkurs Logopedyczny. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej, która przedstawiałaby szafę wraz z zawartością. Przedmioty znajdujące się w szafie miały zawierać trudne głoski, takie jak sz, ż, cz, dż lub s, z, c, dz.

Zainteresowanie konkursem przerosło moje oczekiwania!

W Naszym Przedszkolu aż 21 Przedszkolaków wzięło udział w konkursie!

Uczestnikom należą się wielkie brawa i szczególne podziękowania. Otrzymują je:

• Wojtek, Maja, Alan, Lena, Szymon i Milada z grupy „Maleństwa”
  • Błażej z grupy „Kubusie Puchatki”
  • Ala, Franek, Michalina, Kornelia i Szymon z grupy „Tygrysy”
  • Oliwier, Amelia, Magda, Antoś i Filip z grupy „Króliki”
  • Alicja, Ksawery, Mateusz, Zosia z grupy „Mądre Sowy”

Kochane Dzieci!

Wasze prace są wspaniałe! Wszystkie zostały wykonane zgodnie z regułami konkursu!

Zaskoczyła mnie różnorodność zastosowanych technik - niejednokrotnie były one mieszane.

Stosowałyście kredki, farby, plastelinę, bibułę, często pojawiały się cekiny, piórka czy koraliki.

Wasze szafy były najróżniejsze:

• zawierały części ubrań czy nakryć głowy (np. szaliki, rękawiczki, koszule, kapelusze)
  • były miejscem przechowywania zabawek (szachy, łyżwy, strażak)
  • niektóre szafy przypominały spiżarnię z kaszą, dżemem, ryżem, czekoladą.

W szafach znajdowały się wieszaki, szafki, liczne przegródki, a nawet wysuwane szuflady wykonane z pudełek po zapałkach. Pojawiło się także wiszące u góry oświetlenie! Cieszę się, że czerpałyście z własnych doświadczeń! Domyślam się, że takie właśnie szafy znajdują się w Waszych domach.

Część szaf była trójwymiarowych, miała ruchome, otwierane drzwi, zdarzały się również drzwi przesuwane lub zamykane na guziki! Szafy jak z bajki!

Kochani! Wszystkie prace były wyjątkowe! Bardzo żałuję, że nie mogę wszystkim podziękować, pogratulować i wręczyć dyplomów osobiście.

Z dziećmi z młodszych grup, spotkam się we wrześniu, wtedy przekażę dyplomy i upominki!

Na najstarszych Przedszkolaków dyplom oraz upominek czekają w Przedszkolu! Na pewno wkrótce uda Wam się je odebrać. O sposobie odbioru będę informować na stronie Przedszkola lub przez Panie Wychowawczynie.

Dziękuję Wam i Rodzicom za zaangażowanie i chęć wzięcia udziału! Paniom Nauczycielkom za motywację i zachęcenie do wykonania prac!

Młodszych Przedszkolaków już dzisiaj zapraszam do kolejnego Logopedycznego Konkursu za rok!

Wszystkie szafy możecie zobaczyć na stronie Przedszkola. Zapraszam do galerii!

Agnieszka Dybich