PROGRAMY WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Przedszkole Publiczne Nr 3 w Łęcznej pracuje w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego z dnia 14 lutego 2017 r. Dz. U. poz. 356.

Praca wychowawczo-dydaktyczna przedszkola odbywa się w oparciu o program: Kocham przedszkole” - program wychowania przedszkolnego autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej-Mieszek, WSiP.

Powyższy program wspomagany jest przez takie programy, jak:

• „Akademia Aquafresh” - ogólnopolski program edukacji zdrowotnej koncentrujący się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym.

• „Kubusiowi Przyjaciele Natury” - ogólnopolski program ekologiczny dla przedszkoli.

• „Czyste powietrze wokół nas” - program przedszkolnej edukacji antynikotynowej pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Programy autorskie:

• „Program profilaktyki logopedycznej”- mgr Bogusławy Drygiel