^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

WYCIECZKA DO SKLEPU ZOOLOGICZNEGO

 


 

21 października grupa Królików wybrała się na wycieczkę do sklepu zoologicznego. Jej głównym celem było rozwijania właściwego stosunku do zwierząt. Na miejscu czekała na nas pani sprzedawczyni, która miło nas powitała i zapoznała ze zwierzętami w sklepie, przybliżyła zwyczaje zwierząt, tryb ich życia oraz sposób odżywiania. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły klatki z gryzoniami: chomikami, świnkami morskimi oraz królikami. Dużą ciekawość wzbudziły akwaria wypełnione najróżniejszymi kolorowymi rybkami i roślinami. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne właścicielom zwierząt takie jak karma, witaminy, zabawki, miski, smycze, a nawet ubrania. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco.

Na drugi dzień do przedszkola dzieci przyniosły hodowane przez siebie zwierzątka i opowiedziały jak o nie dbają, jak je pielęgnują, jak się z nimi bawią.

Była to ciekawa lekcja dla pozostałych dzieci, które z wielkim zainteresowaniem obserwowały te zwierzątka przez cały dzień.

 

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.