^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

MĄDRE SOWY NA CMENTARZU

 

Dnia 31 października grupa V wyruszyła na cmentarz parafialny w Łęcznej. Nasza wycieczka odbyła się w nawiązaniu do dnia Wszystkich Świętych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Celem wycieczki było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, ale także tym, którzy walczyli w 1918r. i w Powstaniu Styczniowym oraz zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie. Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz.
W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.
Po powrocie dzieci były trochę zmęczone, ale zadowolone z tej wyprawy. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

 

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.