^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO…


 

Czytanie to najprostszy sposób na wychowanie wykształconego, kulturalnego, dobrego i szczęśliwego człowieka. Dzieci – poznając cudowny świat magii i fantazji bajkowej – rosną mądre i wrażliwe. Czytając codziennie dziecku jesteś tylko dla niego. Spędzając z nim czas pokazujesz mu, że jest dla ciebie bardzo ważne. A ono wtedy znacznie lepiej się rozwija.

Podarowanie dziecku kolorowych, wspaniałych książek to jeszcze nie czytanie. Odkładanie przeczytania podarowanej bajeczki „na kiedy indziej”, może wcale nie nadejść. A tymczasem czytanie to maksimum korzyści i dla dziecka, i dla rodzica: po dniu pełnym wrażeń w przedszkolu pozwoli maluchowi wyciszyć się i uspokoić, i szybciej zasnąć. Czytanie to wspaniały czas tylko dla was, najmilsze wspomnienie z dzieciństwa: momenty wspólnego czytania, przytulania i rozmowy z dzieckiem na temat przeczytanego tekstu są dla każdego dziecka bardzo przyjemne. W konsekwencji kiedy będzie starsze, samo będzie wracać do chwil spędzonych w dzieciństwie z książką.

W pierwszym tygodniu stycznia zaprosiliśmy do czytania mamusię Mateuszka D. Pani Olga przeczytała dzieciom wiersz A. Fredry ,, Małpa w kąpieli”, J.Brzechwy ,,Na straganie” i legendę o warszawskim Bazyliszku.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy rodziców do udziału w naszej akcji.

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.