^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO

Czytanie jest jednym z podstawowych narzędzi zdobywania wiedzy. Stymuluje zdolności językowe, rozwija pamięć, koncentrację i wyobraźnię.

Poznawanie treści książek przynosi wiedzę i wzorce dobrych zachowań, zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Regularne oddawanie się lekturze kształtuje na całe życie nawyk pogłębiania wiedzy. To również zdrowa ucieczka przed nudą i niepowodzeniami, a także ochrona przed niebezpieczeństwami ze strony kultury masowej. W kontekście rozwoju najmłodszych obcowanie ze słowem drukowanym - samodzielne i za pośrednictwem rodziców, dziadków czy nauczycieli - ma wymiar szczególny. Zaspokaja ich potrzeby emocjonalne - miłości, uwagi czy stymulacji. Właściwie dobrana lektura wprowadza dziecko w rozbudowany świat emocji - daje wiedzę o sobie i otaczającej rzeczywistości, wzmacnia poczucie własnej wartości, rozwija wrażliwość moralną. Przyjaźń z książką ułatwia też naukę i pomaga odnosić sukcesy podczas zajęć dydaktycznych w przedszkolu czy szkole. Bardzo istotny jest także kontekst emocjonalno - społeczny wspólnego czytania - sprzyja budowaniu poczucia emocjonalnej bliskości i zaufania pomiędzy słuchaczem a nadawcą treści zawartej w lekturze.

W lutym gościliśmy w grupie mamusie Natanielka i Oli. Mama Nataniela przeczytała dzieciom książeczkę pt. „Nic nie szkodzi czyli to się może zdarzyć każdemu” , a mama Oli przyniosła kilka książeczek. Ola wybrała swoją ulubioną „Kurczaczek” i drugą bajkę o Żółwiku Franku.

Dziękujemy mamusiom za poświęcony czas i zachęcamy kolejnych Rodziców do współpracy.

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.