^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

 

PROFILAKTYKA JEST NAJWAŻNIEJSZASPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄW dniu 10.11.2011r. naszych starszaków z grupy III i V odwiedziła pielęgniarka, pani Maria P. ze szpitala w Lublinie. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, przełamać lęk przed zabiegami medycznymi. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób można zapobiegać  infekcjom (zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych), jak należy o siebie dbać, czyli ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Wysłuchały także z uwagą informacji o obowiązkowych szczepień. Przedszkolaki wykazały się wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Wiedzą, że owoce i warzywa należy jeść pięć razy dziennie, a słodycze ograniczyć. Na zakończenie spotkania pani Maria zgodziła się wziąć udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, czytając wiersz Jan Brzechwy „Katar”. Dzieci podziękowały pani pielęgniarce śpiewając piosenkę „Szczotka, pasta, kubek zimna woda...”.

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.