DZIEŃ MARCHEWKI – DZIEŃ POMARAŃCZOWY

W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Marchewki. Dzieci w tym dniu ubrane były na pomarańczowo. W poszczególnych grupach odbyły się różne zajęcia z udziałem marchewki. Przedszkolaki badały jej strukturę przy pomocy lup, degustowały marchewkę, poznając jej smak i zapach. Najstarsza grupa Mądrych Sów samodzielnie obierała i kroiła to smaczne warzywo. Wszystkie dzieci wesoło bawiły się przy piosenkach o marchewce, wyklejały lub kolorowały jej kontury.
Obchody Dnia Marchewki miały na celu poszerzenie wiedzy na temat zdrowotnych właściwości naszej bohaterki dnia i utwierdzenie dzieci w przekonaniu o konieczności jej spożywania.