^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

77 ROCZNICZA BITWY O MOST LUBELSKI


 

     W dniu 20.09.2016r. przy kamieniu upamiętniającym bohaterów walczących w czasie kampanii wrześniowej 1939r., odbyły się uroczystości z okazji 77 rocznicy bitwy o most lubelski. Uroczystości uświetniły najwyższe władze gminy, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, organizacji, zakładów pracy, szkół i przedszkoli oraz władze kościoła. Dzieci z najstarszej grupy Mądre Sowy przygotowały na tę okazję krótki montaż słowno-muzyczny o treści patriotycznej. Wszyscy wysłuchali przemówienia Burmistrza Łęcznej Pana Teodora Kosiarskiego, modlitwy za poległych Księdza Andrzeja Lupy i apelu poległych.Przedszkolaki z przejęciem i powagą obserwowały tą niecodzienną lekcję historii. Na koniec delegacja dzieci z Panią dyr. Ewa Góźdź, złożyła pod pomnikiem kwiaty i zapaliła znicze.

 

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.