^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

Na ludowo, czyli „ Zimowe ptaszki”


 

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dzieci czekają na choinkę, Mikołaja i oczywiście prezenty. A jak choinka to i ozdoby robione specjalnie do przystrojenia świątecznego drzewka. Z tej to właśnie okazji odwiedziła nas pani Asia z” Domu Tradycji Ludowej”, jak zawsze przygotowała dla dzieci nowe pomysły na prace plastyczne. Tym razem pani Asia opowiadała dzieciom o tradycjach związanych ze świętami i kolędowaniem. Dzieci miały okazje zobaczyć kilka rekwizytów „tura” i „gwiazdę”, z którą kiedyś chodzono od domu do domu i śpiewano kolędy. Główną atrakcją były „ zimowe ptaszki” wykonane z bardzo cienkiego drewna, które każde dziecko dostało na pamiątkę spotkania i z pewnością ptaszki te będą ozdobą na choinkach. Dzieci wykonały ozdobne torebki dla swoich ptaszków. Zresztą sami zobaczcie-zapraszamy do naszej galerii.

 

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.