^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

Z BAJKĄ BEZPIECZNIEJ – KOLEJNE PRZEDSTAWIENIE GRUPY TEATRALNEJ "NAUCZYCIELE - DZIECIOM"

Przedstawienie teatralne może być bardzo interesującym i skutecznym sposobem dla osiągania celów wychowawczych.

Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć. Wprowadzenie dziecka w świat sztuki poprzez oglądanie przedstawień teatralnych przynosi im wiele korzyści - powoduje rozwój wyobraźni, wpływa na rozwój mowy czynnej, kształtuje osobowość, rozładowuje nagromadzone emocje. 07 lutego z kolejnym przedstawieniem pt. "Z bajką bezpieczniej" wystąpiła w naszym przedszkolu grupa teatralna złożona z nauczycielek łęczyńskich przedszkoli. Bajkowe postacie, a więc Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Siedem Koźlątek i Królewna Śnieżka ukazały dzieciom różne sytuacje zagrażające ich bezpieczeństwu oraz sposoby zachowania się w takich przypadkach. Bajki były punktem wyjścia do wskazania dzieciom właściwych zachowań wobec obcych, co skutecznie uzmysławiał wszystkim występujący w przedstawieniu pan policjant.

Występy nauczycieli bardzo się dzieciom spodobały czego dowodem były gromkie brawa.

 

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.