^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

MAŁA FILHARMONIA - KONCERT MUZYCZNY


Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na ogólny rozwój dziecka, czyli na rozwój fizyczny, intelektualny, emocjonalny i estetyczny, jest muzyka. Jej odbiór wpływa między innymi na rozwój emocjonalny dziecka, koncentrację uwagi czy też pamięć. Muzyka pozwala na wyrażanie uczuć, czy też emocji. Dzięki słuchaniu muzyki kształtują się w dziecku właściwe relacje społeczne, postawy moralne. Dziecko uczy się również współdziałania w grupie.
W związku z tym w dniu 6 lutego w naszym Przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. ,,Mała Filharmonia” w wykonaniu muzyków z zespołu ,,Smyk” z Lublina. Artyści zaprezentowali wybrane utwory muzyki klasycznej ,,Poranek”, ,,Eliza”, ,,Humoreska”. Dzieci z uwagą słuchały muzyki klasycznej granej na instrumentach takich jak skrzypce i gitara. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w koncercie tworząc małą orkiestrę. Koncert miał na celu nie tylko zapoznanie dzieci z samą muzyką, lecz również instrumentem, z którego się ona wydobywa, z jego nazwą, budową, sposobem grania. Prezentowane fragmenty utworów muzyki klasycznej i wykonywane piosenki były przystosowane do możliwości percepcyjnych dzieci.

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.