^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY – DZIEŃ SPORTOWY


Dlaczego ruch jest ważny? Na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć z Kubusiowym Przyjacielem Natury podczas dnia sportowego.

Dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzują się naturalną potrzebą ruchu, ich sposób poznawania świata odbywa się przede wszystkim poprzez wszelaką aktywność ruchową. Szeroko rozumiane ćwiczenia fizyczne wpływają nie tylko na ciało, ale również na umysł i zdolności społeczne dziecka. Zajęcia ruchowe dla przedszkolaków powinny być realizowane w sposób zabawowy, ponieważ ta forma pracy jest zdecydowanie najbliższa dzieciom w tym wieku. Do ich realizacji wykorzystać można wszelkiego rodzaju pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjnią zadanie, takie jak np. różnego rodzaju piłki, obręcze, ringo, woreczki z ryżem, szarfy, kolorowe pachołki, obręcze hula-hop i wiele innych.

Ciekawe świata maluchy bardzo chętnie biorą udział w różnego rodzaju aktywności fizycznej, co widać na załączonych zdjęciach.

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.