^Powrót
  
  
  

Wyszukaj

PORZĄDEK W ŚMIECIACH? SEGREGUJEMY! - SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM PGKiM


Tam gdzie żyje człowiek, tam zawsze będą odpady. Nasi przodkowie żyjąc w jaskiniach, a potem w prymitywnych chatach już wytwarzali śmieci, ale żyjąc zgodnie z naturą, jedząc to co stworzyła matka natura, pozostawiali po sobie odpady zupełnie naturalne i takie, które w krótkim czasie rozkładały się i po prostu znikały.

Teraz, wraz z rozwojem cywilizacji człowiek wytwarza coraz więcej i więcej produktów. Są one trwalsze i doskonalsze, ale w momencie gdy przestają być potrzebne i są wyrzucane na śmietnik nie kończy się ich życie. Przyroda nie może sobie poradzić z ich szybkim usunięciem, a ich rozkład potrafi trwać nawet kilkaset lat. Poprzez zachęcenie dzieci i rodziców do wykonania prac z niepotrzebnych nikomu przedmiotów zobaczyliśmy, że możemy dać im drugie życie. Prace są bardzo pomysłowe i na pewno dostarczyły wszystkim wykonującym je wiele radości.

Na podsumowanie programu Kubusiowi Przyjaciele Natury zaprosiliśmy do przedszkola Panią Anetę Płaza, pracownika PGKiM w Łęcznej, która w bardzo przystępny sposób przybliżyła dzieciom zagadnienie segregacji śmieci oraz ich ponownego przetwarzania.

Zachęcamy wszystkich do działań, które pomogą chronić nasze zasoby naturalne, oszczędzać energię, bo każdy nawet drobny gest się liczy!

Copyright © 2021. KIDS ScHO0L Rights Reserved.